В нашій лікарні працює фізіотерапевтичний кабінет відділення платних послуг.
В відділенні проводиться лікування багатьох захворювань, а саме:
- Остеохондроз хребта шийного, грудного та попереково – крижового відділів;
- Артрит та деформуючий остеоартроз різних суглобів;
- Спортивні травми;
- Стан після артроскопії плечового та колінного суглобів;
- Наслідки гострого порушення мозкового кругообігу, парез, параліч;
- Цукровий діабет Діабетична ангіопатія та нейропатія нижніх кінцівок;
- Варікозна хвороба нижніх кінцівок;
- Трофічні виразки;
- ЛОР захворювання та багато інших.
Сьогодні важко назвати захворювання, при якому фізіотерапевтичні методи не могли б бути застосовані з користю для хворих. Якщо спочатку лікувальні фізичні фактори використовувалися тільки з метою доліковування хворих з хронічними захворюваннями, то зараз область їх застосування значно розширилась.
Основними напрямками фізичної медицини в даний час є: лікувальний (власне фізіотерапія), реабілітаційний та профілактичний.
З лікувальними цілями фізичні фактори використовуються переважно при підгострому і хронічному перебігу хвороб, у меншій мірі – в гострій стадії захворювань терапевтичного та хірургічного профілю. Фізичні фактори з лікувальними цілями можуть застосовуватися у хворих всіх вікових періодів. Їх призначення, вибір і дозування обов’язково повинні проводитися з урахуванням віку і анатомофізіологічних особливостей організму хворого.
Другий напрямок використання лікувальних фізичних чинників – реабілітаційний. Він тісно пов’язаний з попереднім. На всіх етапах реабілітації (відновної терапії, реадаптації і власне реабілітації) повинні активно використовуватися фізичні методи. У хворих неврологічного та ортопедичного профілю фізіотерапія взагалі вважається основним засобом медичної реабілітації.
Наступний напрямок використання фізичних чинників – профілактичний. Фізіопрофілактика –оздоровлення та попередження захворювань людини шляхом використання природних і штучно преформованих фізичних факторів. Найбільш активними і доступними засобами фізіопрофілактики є УФ-промені, електромагнітні поля, ультразвук, магнітотерапія та інші.
Сучасна фізіотерапія володіє величезною кількістю методів – досить різноманітних по фізичній природі, способами застосування, фізіологічному впливу і лікувальній дії. Особливий інтерес до фізичних факторів обумовлений не тільки їх широкими лікувально-профілактичними і реабілітаційними можливостями, а й тими перевагами та особливостями, якими вони володіють у порівнянні з іншими лікувальними засобами.
Одними з найважливіших переваг фізичних методів лікування є універсальність їх дії, завдяки чому один і той же фактор може застосовуватися при самих різних захворюваннях. Тому фізіотерапію можна вважати масовим видом лікування.
В нашому кабінеті лікування проводиться з використанням наступних апаратів та обладнання, а саме:
- Електрофорез з лікарськими речовинами ( з анальгіном, гідрокортизоном, лідокаїном, 10% Ca Cl 2, 3% йодідом калія, бішофітом) ;
Покази – Остеохондрози хребта, грижі диску , деформуючи остеоартрози суглобів, ЛОР патологія, гінекологічні та урологічні захворювання, сечокам’яна хвороба, переломи кісток, простатиті, п’яткові шпори, невралгія трійчастого нерву.
- УВЧ терапія – потужна проти набрякова та протизапальна дія.
Покази – Деформуючи остеоартрози, артрити, спортивні травми, гематоми, бронхіти, бронхіальна астма, ХОЗЛ, холецистит, коліт, остеомієліт, фурункули, флегмони, ЛОР патологія, гінекологічні захворювання, неврит лицьового та трійчастого нервів.
- Ультразвукова терапія ( Фонофорез ); Має 2 режими. Більш поверхневий (захворювання шкіри) 2,4 Мгц. та більш глибоке проникнення на 2 см. Мікромасаж на клітинному рівні, покращує мікроциркуляцію.
Покази – деформуючи остеоартрози суглобів верхніх та нижніх кінцівок, остеохондрози хребта, плечелопаточний періартрит, стан після артроскопії колінного та плечового суглобів, епікондиліти ліктьових суглобів, п’яткова шпора, бронхіти, бронхіальна астма, гінекологічні захворювання.. синдром грушоподібного м’яза
Окремо є апарат – Фонофорез ЛОР органів.
- Електростимуляція – для стимуляції м’язів. Покращує всі види обміну речовин в м’язі, нарощує м’язову масу та силу, діє з видимим скорочуванням м’яза.
Покази остеохондрози хребта (шийного, грудного та попереково–крижового відділів), стан після перенесеного ГПМК – геміпарези та паралічі, невропатії нервів верхніх та нижніх кінцівок (наприклад променевого та малогомілкового нервів),
- Ампліпульстерапія; Антиспастична та знеболювальна дія на м’язи хребта. Покази остеохондрози хребта (шийного, грудного та попереково–крижового відділів ), діє м’якше ніж ДДФорез.
- Діадінамотерапія Антиспастична та знеболювальна дія на м’язі хребта. Покази остеохондрози хребта (шийного, грудного та попереково–крижового відділів ).
- Магнітотерапія з багатьма аплікаторами на різні ділянки тіла; V та 2000. Протизапальна та проти набрякова дія, покращує мікроциркуляцію. розріджує кров.
Покази остеохондрози хребта, варикозна хвороба нижніх кінцівок, ДОА крупних, середніх та дрібних суглобів, артрити, плечелопаточний періартрит, переломи кісток, остеопороз, екзема шкіри, ЛОР патологія, гінекологічні захворювання.
- Пресотерапія. Лімфодренаж; Накачування повітря в манжету потужньо впливає на всі судини нижніх та верхніх кінцівок, активізує лімфодренажну функцію.
Покази – варикозна хвороба нижніх кінцівок, синдром та хвороба Рейно, діабетина нейропатія та ангіопатія нижніх кінцівок (як ускладнення цукрового діабета). лімфостаз, ДОА суглобів нижніх кінцівок. Протипокази тромбофлебіт. нижніх кінцівок.
- Лазеротерапія; Магнітолазерна терапія; Покращує мікроциркуляцію в тканинах (всі види обміну речовин), протибольова дія, розріджує кров.
Покази – трофічні виразки нижніх кінцівок, люмбаго, ге, рпес, плечелопаточний периартрит, епікондиліти ліктьвих суглобів, ДОА суглобів, ЛОР патологія, п’яткова шпора, стан після артроскопії колінних та плечових суглобів.
- Дарсонвалізація; Покращення місцевого кровообігу та лімфодренаж, протинабрякова дія.
Покази – Цукровий діабет 1 та 2 типу, діабетична ангіо та нейропатія нижніх кінцівок, набряки верхніх та нижніх кінцівок після травм та переломів.
- Вібротерапія; За рахунок вібрації покращує всі види обміну речовин в м’язах.
Покази остеохондрози хребта (шийного, грудного та попереково – крижового відділів).
- Кріотерапія ( лікування холодом ), Протинабрякова та протизапальна дія, особливо при свіжих травмах.
Покази – забій м’яких тканин верхніх та нижніх кінцівок та тулуба, переломи з набряковим синдромом, спортивні травми, артрити різних суглобів, остеохондрози хребта ( при грижах диску).
- Термотерапія ( лікування теплом ), Аналог озокеріта або парафіна.
Покази – захворювання нервової системи в’ялі та спастичні паралічі з гіпотрофією м’язів, невропатії периферичних нервів.
- УФО -Ультрафіолетове опромінення, Бактерицидна та протизапальна дія. Покази – Герпес шкіри, флегмони, абсцеси, фурункули, ЛОР патологія, гінекологічні захворювання.
- OКУФ – опромінення Різноманітна ЛОР патологія. Призначається виключно після призначення лікаря отоларинголога. (ЛОР).
- Біорезонансна терапія; Кожна клітина та орган в організмі мають свою довжину хвилі. При патології ця хвиля змінюється. Апарат генерує нормальну довжину хвилі, яка накладається на патологічну хвилю хворого органу, виникає лікувальний резонанс.
Покази 3-4 стадії хронічних захворювань (які частіше всього потребують хірургічного втручання ), ДОА крупних та середніх суглобів, верхніх та нижніх кінцівок, остеохондрози хребта (в т.ч. при грижах диску ), поліневрит нижніх кінцівок., головні болі. Суттєве полегшення больових синдромів при 4 ст, в тих випадках, коли хворий не має можливості на оперативне втручання на опорно- руховому апараті.
- та інші.
Для коректного призначення методу лікування, та досягнення цілі в реальні строки лікування в відділенні призначається під час консультації лікарем фізіотерапевтом вищої категорії, лікарем лікувальної фізкультури, лікарем реабілітологом (ФРМ) – Вусатий Сергій Михайлович
за попереднім записом по тел +38 (095) 837-35-87 або в реестратурі поліклінніки +38 (04595) 5-16-71.
Послуги надаються на платній основі за винятком категорій населення – інвалідів 1 групи, співробітників КНП ББЛІЛ, ліквідаторів аварії на ЧАЄС 1 -ї категорії та воїнів ЗСУ.