В протитуберкульозному кабінеті КНП «Бориспільська БЛІЛ» проводиться профілактичне обстеження, консультація, дообстеження, хіміопрофілактика та лікування дорослого і дитячого населення.

 

Фахівці здійснюють наступне:

  1. Облік, контрольоване лікування та диспансерне спостереження хворих на легеневий та позалегеневий туберкульоз, хворих з хіміорезистентним туберкульозом, хворих в поєднанні з ВІЛ-інфекцією та іншими важкими супутніми захворюваннями, ведення реєстру хворих в програмі е-ТВ Manager та в Медичній інформаційній системі “Моніторинг соціально значущих хвороб”.

Лікування хворих туберкульозу здійснюється щоденним контрольованим методом. Використовується безпосередній нагляд медичними працівниками за пацієнтом, коли він приймає ліки в ДОТ кабінеті, відео ДОТ (виконується в режимі реального часу по відео-зв’язку або в режимі запису – пацієнт записує відео, де він приймає препарати і надсилає його медичному працівнику). Також протитуберкульозний кабінет один із перших в області взяв участь у Програмі, щодо впровадження нових методик контрольованого лікування, яка називається ДОТ лікування з використанням інформаційних технологій Smart box. Це розумні скриньки для контрольованого прийому препаратів, smartboxes. Щоразу, коли пацієнт відкриває Smart box, приймаючи ліки, автоматично відправляється сигнал для медичного працівника, що прийом препаратів відбувся.

Такий метод контрольованого лікування спрямований на покращення умов прийому ліків, зручність для хворого і забезпечує кращу співпрацю лікар-пацієнт, кращий ефект  від лікування.

  1. Обстеження, проведення хіміопрофілактики і диспансерний нагляд за особами, які мали контакт з хворим туберкульоз.
  2. Первинний прийом  і обстеження хворих з підозрою на туберкульоз, яких турбують тривалий кашель більше 2 тижнів, кровохаркання, болі в грудній клітці, тривале підвищення температури тіла неясного генезу, задишка, напади задухи, утруднене дихання, підвищена втомлюваність та слабкість, нічна пітливість, схуднення з невстановленої причини, зміни на рентгенограмі або флюорографії органів грудної клітки.
  3. Диференційну діагностику туберкульозу з іншими легеневими захворюваннями.
  4. Проводяться щорічні профілактичні скринінгові огляди

Здійснюється контроль за флюорографічним обстеженням підлягаючого населення за звертанням та при профілактичних скринінгових оглядах.

  1. Лабораторне обстеження пацієнтів з туберкульозом та осіб з підозрою на туберкульоз:
  • дворазова мікроскопічне дослідження мокротиння на наявність кислотостійких бактерій;
  • молекулярно-генетичне дослідження мокротиння – швидке виявлення (протягом 2 годин) за допомогою апарату Gene Xpert МТB/RIF генетичного матеріалу збудника захворювання на туберкульоз, а саме ДНК мікобактерії туберкульозу. Одночасно цей метод визначає чутливість мікобактерії туберкульозу до рифампіцину, що дозволяє з перших днів призначити пацієнту адекватну терапію;
  • забір і транспортування мокротиння на бактеріологічне дослідження у КНП «Київський обласний фтизіопульмонологічний центр».
  1. Направлення пацієнтів до протитуберкульозного закладу третинного рівня – КНП «Київський обласний фтизіопульмонологічний центр», а також в ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Національної Академії медичних наук України» для консультації, дообстеження.
  2. Направлення пацієнтів за потребою з підтвердженим випадком туберкульозу (по результатам мікроскопії та/або посіву мокротиння, молекулярно-генетичного дослідження мокротиння, рентгенологічного дослідження органів грудної клітки) на госпіталізацію до КНП «Київський обласний фтизіопульмонологічний центр» та в ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г. Яновського Національної Академії медичних наук України».
  3. Обстеження дітей з позитивними пробами Манту, призначення та проведення хіміопрофілактики з метою запобігання розвитку туберкульозу. Диспансерне спостереження за такими дітьми.
  4. Диспансерне спостереження на дітьми, яким не проводилась за певними причинами вакцинація проти туберкульозу (БЦЖ).
  5. Навчання працівників закладів первинної ланки з питань туберкульозу, вакцинації БЦЖ, туберкулінодіагностики та контроль за цією роботою.

Туберкульоз виліковний, потрібно лише вчасно звернутися за допомогою.

Ареса: м. Бориспіль, вул. Котляревського, 1.